Fleksi-liczby

Ograniczyć mięso? Jaki schemat przyjąć? Jeść raz w tygodniu czy może raz w tygodniu z mięsa zrezygnować?

Każdy kto rozważa wprowadzenie diety fleksitariańskiej sam decyduje o tym, na czym ma ona polegać. Nikt nam nie narzucił sztywnych zasad, sami dostosowujemy dietę do swoich potrzeb, planów, możliwości i przekonań. Myślę, że właśnie dlatego coraz więcej osób świadomie lub przez przypadek podejmuje ten styl życia. Jak podaje portal IQS już 43% Polaków deklaruje zmniejszenie spożycia mięsa. Największa część tej grupy, bo aż 32% deklaruje ograniczenie konsumpcji mięsa w pewnym stopniu, następnie 9% zdecydowanie je ogranicza, natomiast 1% rezygnuje całkowicie pozostawiając w swojej diecie ryby. Ostatni procent to grupa osób całkowicie eliminująca spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Fleksitarianizm w liczbach inaczej à 7 dni tygodnia = 7 sposobów na fleksitarianizm

Z uwagi na działania całego świata w kierunku dbałości o klimat możemy w najbliższych latach obserwować zdecydowany wzrost zainteresowania fleksitariańskim stylem życia. Nasza świadomość na temat wpływu stylu życia na środowisko jest coraz większa i popycha nas do małych ale jakże ważnych kroków w codzienności.

Dodaj komentarz

Pole wymagane
Pole wymagane (e-mail nie będzie widoczny)
Pole wymagane

Autor artykułu

Aleksandra Laursen-Baran

Aleksandra Laursen-Baran

Zakręcony z niej zwierzolub. Gotowa do działania gdy tylko padnie hasło. Nigdy nie odmawia i zawsze chętnie pomoże. Jak tylko znajdzie chwilę dla siebie, wskakuje w bryczesy i rusza w konny rajd.